Hizmetlerimiz

LOVEMARK’IN YETENEKLERİ

Bir ajansın yetenekleri çalıştığı markalara, çalıştığı markaların etkisi ise tüm ülkeye etki eder. Yani bizler bir şirket için yeni bir marka oluştururken , web sitesi tasarlarken, sosyal medya sayfalarını yönetirken, kurumsal kimlik elemanlarını tasarlar ve tamamlarken, logo belirlerken, markanın kişiliğini yansıtacak fontu belirlerken bu yeteneklerimizin ne denli değerli olduğunu biliyoruz. Türkiye’nin daha fazla güçlü marka yetiştirdiği bir çağı oluşturabileceğimize inanıyoruz.

Nasıl mı? Gelin şimdi size biraz bu konudan bahsedelim.


Marka Oluşturmak


Bir marka oluştururken güçlü istatiksel bilgiye, nitelikli deneyime ve diğer markalardan daha etkili bir tecrübe birikimine ihtiyaç vardır. Markanın bulunduğu sektörde kaplayacağı Pazar alanını düşünmenin yanında, olabildiğince geniş bir vizyonla, markanın tüm gelişim alanlarının düşünülmesi gerekebilir. Markanın isim alternatiflerinin akla çabuk yerleşmesi, orada uzun süre kalabilecek yeterlilikte olması ve marka tescil sınıfı ve isim haklarının tescillenerek koruma altına alınabilmesi gibi unsurlar sıkı bir takiple hazırlanır.

Girişimciye teslim edilecek tüm marka isimlerinin marka tescillerinin alınabilirlik durumu, oluşturulabilecek web site alan adları ve domainlerinin uygunluk halleri denetlenir. Girişimcinin kendisine yakın hissettiği bir marka adını seçmesinin ardından markanın bulunduğu sektör ve hedef kitle analizlerinden faydalanarak özgün renklere kavuşması sağlanır.

Ankara Marka patent işlemleri


Logo Tasarlamak


Logo bir markanın ruhunun en konsantre halidir. Markanın hedef kitlesi üzerinde yaratacağı etkinin, bundan sonraki yaşam süresi boyunca girişimcisine yaptıracağı reklam harcamalarının az ya da çok olacağını belirleyen ana faktördür. Bu kısımda sergilenebilecek zekice ve rasyonel bir tavır markanın pazarlama harcamalarının daha ekonomik bir grafikle seyretmesine yardımcı olabilir. Bahsettiğimiz bu ilkelere bağlı kalarak çizilerek tasarlanan her logo alternatifi titiz bir ekip tarafından denetlenir. Bu denetleme çalışması, çalışmalardan hangisinin hafızlarda daha çok kalacağını saptar. Bu sonuçların rehberliğinde de girişimciye en başarılı sonuca ulaşan alternatifler marka sahibine iletilir.

Ankara Logo tasarımı


Web Sayfasını Kurmak


Bir markanın ismi ve logosu saptandıktan sonra atılacak adım web sitesini kurmaktır. Varsa sektöre yön veren vermekte olan rakiplerin web siteleri analiz edilir. Söz konusu bu web sitelerinin güçlü ve zayıf yönleri belirlenir. Rakiplerden öğrenilen güçlü yanların özgün bir şekilde kendi markamız için de kullanmaya ve yapılabiliyorsa rakipten daha güçlü bir standarda taşımayı amaçlanır. Seo yapısı ve markayı temsil etme gücünün maksimumda kalması için özgün içerikler, görseller ve gerekiyorsa çizimlerle güçlenmesi sağlanır. Marka sahibinin istemesi durumunda web sitesine belirli periyodlarla içerik yüklenmesi görevi de üstlenilir. Böylece markanın dünya çapında her yerden ulaşılabilir olması sağlanır. Dijital pazarda kendine yer açan her marka gibi, pazarlama iletişiminde güçlenmesi sağlanır.

Ankara Web yazılım ve tasarımı


Sosyal Medya Hesaplarını Yönetmek


Marka adı, logosu ve web sitesi hazır hale getirilen markanın bir eksiği daha var. Sosyal medya… Bu alan, markanın daha az maliyetle daha güçlü şekilde marka bilinirliğini arttırmasına, kendisine kitle oluşturmasına ve kısa zaman içerisinde potansiyel kitlesini dijital verilerle tanımasını sağlar. Daha az maliyetle tüm dünya üzerinde reklam yapmasını da mümkün ve kolay hale gelir. Ayrıca bu dijital veriler markalara anlık olarak dijital ölçüm şansı verdiğinden; geleneksel tabanlı kampanyalara da veri sağlar.

Ankara Sosyal Medya hesabı yönetme


Kurumsal Kimlik Elemanları


Marka adı, logosu, web sitesi ve sosyal medyası hazır hale getirilerek dijital alanda güçlendirilen marka, son olarak geleneksel reklam mecralarında da kuvvetlendirilir. Markanın kartviziti, diplomat zarfı, antetli kağıdı, cepli dosyası ve diğer promosyon ürünlerinin tasarlanması süreciyle marka her alanda hedef kitlesiyle buluşmaya hazırdır.

Bundan sonraki süreç tüm bu ögelerin ahenk içinde yönetilmesini kapsar.

Ankara Kurumsal kimlik çalışmaları


Prodüksiyon Hizmetleri


Tanıtım ve reklam filmleriyle markanızı görsel materyallerle zenginleştirerek güçlü hale getirmek önemlidir.

Ürünlerinizin doğru açıdan ve uygun renklerle sunuma hazır hale getirmek de bir uzmanlık gerektirir. Tanıtım ve reklam filmi çekimlerini de yapabilecek teknik kapasiteye ve özgün içerik üretme kabiliyeti olan Lovemark ile çalışmak size avantaj sağlayacaktır.

Bundan sonraki süreç tüm bu ögelerin ahenk içinde yönetilmesini kapsar.

Ankara Prodüksiyon Hizmetleri


Lovemark, markaları zirveye taşımak konusunda yeteneklidir.